Aranacak kelimeleri giriniz:

Çanakkale Şehitlerimiz Saygı İle Anıldı

Kayıt Tarihi : 18 Mart 2012 Bu haber 3218 defa okundu


Türk savaş tarihine adını altın harflerle yazdıran Çanakkale Zaferi'nin 97. yılı kutlandı.
18 Mart “Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü” programları tüm yurtta olduğu gibi Safranbolu’da da yapıldı. Sabahın erken saatlerinde başlayan program ilk olarak Babasultan Şehitlik Anıtındaki Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Saygı Atışı ile başladı. Anıta Safranbolu Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Safranbolu Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasıyla başladı.
 Safranbolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde devam eden programda “Karabük’ün Şanlı Şehitleri” adlı slayt ve Çanakkale Şehitlerine şiiri, tarihi açıdan Çanakkale ve Destanlaşan Çanakkale gösterisinin yanı sıra Kahramanlık Türküleri yer aldı.  Öğrencilerin bugüne özel olarak hazırlamış olduğu “Destanlaşan Çanakkale” gösterimi gözyaşı ile izlendi ve büyük alkış aldı. Son olarak ödül töreni gerçekleştirildi.

Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri’nden de Kahramanlık Türküleri katılanları büyülerken programa Kaymakam Gökhan Azcan, 125. Er Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Ahmet Adnan Şimşirlioğlu, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Kaya, Krb. Üniversitesi SMYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, Safranbolu Tarım İlçe Müdürü Çetin Ayvalık, Safranbolu Müftüsü İlyas Yılmaztürk ile çok sayıda sivil toplum temsilcileri yanı sıra askeri erkan, öğrenciler ve şehit aileleri katıldı.

Gerçekleştirilen ödül töreninde çeşitli ortaöğretim ve ilköğretim okullarından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.  Ortaöğretim okulları arasında kompozisyon kategorisinde birinci olan Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Sema Aydın’ı ve ilköğretim okulları arası şiir kategorisinde birinci olan Bağlar Şehit Atilla Bodur İlköğretim öğrencisi Esmanur Kuru’yu ödüllerini Kaymakam Gökhan Azcan, Ortaöğretim okulları arasında kompozisyon kategorisinde ikinci olan Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Hanım Borazan ve ilköğretim okulları arasında şiir kategorisinde ikinci olan Bostanbükü İ.Ö.O öğrencisi Hilal Kıtay’ı Jan. Alb. Ahmet Adnan Şimşirlioğlu tarafından ödülleri takdim ederken ortaöğretim okullararası kompozisyon kategorisinde üçüncü olan Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Berru Ergül’ü ve ilköğretim okulları arası şiir kategorisinde üçüncü olan Emek İ.Ö.O öğrencisi Utku Kırnapçı’yı ödüllerini Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy takdim etti.
 
Program çıkışında İMKB Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin bu güne özel olarak hazırlamış olduğu resim ve rölyef sergisinin açılışı ile son buldu.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi