Aranacak kelimeleri giriniz:

Ürkmezer Çalışmaları Yerinde İnceledi

Kayıt Tarihi : 12 Ekim 2017 Bu haber 389 defa okundu

Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Akçasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’ çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Safranbolu tarihi çarşı bölgesinde  en çok merak edilen ve ziyaret edilmek istenen yerler arasında yer alan, Akçasu Deresinde yapımına başlanan gezi parkı ve yürüyüş alanları ile gümüş deresi ıslah çalışmaları, Belediye tarafından projelendirilen ve BAKKA tarafından desteklenen,  Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve dere ıslahı ile başlayan çalışmayı çevre düzenlemesi takip ediyor.
 


Çalışmaları yerinde inceleyen Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı V. Fatih Ürkmezer’’ Akçasu deresinde  tabanının temizlenmesi çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları, dere kenarlarında duvar yapımı, ayrıca doğalgaz döşeme çalışmaları hızla devam ediyor. Yolda bulunan kaplama malzeme sökülme işlemi tamamlandı. Daha sonra, dere üzerinde mevcut olan köprülerin asıllarına zarar vermeden restorasyonları da yapılacak.’’ dedi.Ürkmezer,’’Safranbolu Dünya Miras Kenti olma özelliğini taşımakta; amacımız imkanlar dahilinde atıl vaziyette bulunan, turizme katkı sağlayabilecek alanları bir an önce tesbit edip kullanılır hale getirmektir. Belediyenin bütün birimlerinin çalışmalarını bizzat yerinde inceleyerek ivedi bir şekilde tamamlanması için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz’’şeklinde konuştu.

 
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi