Aranacak kelimeleri giriniz:

Başkan Aksoy’un 19 Mayıs Mesajı

Kayıt Tarihi : 18 Mayıs 2017 Bu haber 578 defa okundu

Aksoy;  " Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’da ilk adımını attıkları kurtuluş mücadelesinin yıldönümünü daha büyük bir gurur ve şükranla kutluyoruz.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni İle yayımladığı mesajda,  " Türk Gençliğinin, 19 Mayıs 1919’un sıradan bir tarih olmadığının bilincinde olması gerektiğini,  çünkü 19 Mayısın bir milleti tarih sahnesinden silmeye çalışanlara karşı topyekûn bir başkaldırı ve yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.

19 Mayısın geçmişi, bugünü ve geleceği birbirine bağlayan en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ifade eden Başkan Aksoy “ Çanakkale’nin değeri Sarıkamış’la, Sakarya’nın önemi Kocatepe’yle, Dumlupınar’la anlaşılabilir. 30 Ağustos’un, 23 Nisan’ın ve 29 Ekim’in önemi, 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan köhne gemideki büyük yüreklerin bu ülke ve millete dair kurdukları hayaller yaşatıldıkça değer kazanır. Samsun’da, Havza’da, Amasya’da, Erzurum’da ve Sivas’ta gaz lambası altında alınan kararlarla bir milletin özgürlük ve bağımsızlık ateşi yeniden yakılmıştır.

Ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı bu toprakları bize vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizin aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum “ dedi.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi