Aranacak kelimeleri giriniz:

Başkan Aksoy'un Anneler Günü Mesajı

Kayıt Tarihi : 13 Mayıs 2017 Bu haber 523 defa okundu

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy Anneler Günü Nedeni İle Yayımladığı Mesajda;  "Anneler Günü, Sevgi, Şefkat, Sabır Ve Hoşgörünün Sembolü, Hayatımızın Anlamı, Eli Öpülesi Annelerimize Duyduğumuz Sevgimizi İfade Etmek İçin Güzel Bir Vesiledir “ Dedi.
 
Toplumun ve toplumsal dayanışmanın temelini aile kurumunun, ailenin temeli de annelerin oluşturduğunu ifade eden Başkan Aksoy mesajına şöyle devam etti; “  İnsanoğlu dünyaya geldiği ilk andan itibaren annenin sıcaklığına, ilgisine muhtaçtır. Annesinin verdiği terbiye ve eğitim sayesinde bir kişiliğe sahip olur. Annesinden gördüğü sevgiyle kendisini, ailesini, milletini ve tüm insanları sevmeyi öğrenir. Annesinin emekleri sonucunda edindiği bilgi ve tecrübeyle hayata alışır, kendi ayakları üzerinde durmaya başlar. Böylece aile ve toplumla bütünleşir, milli ve manevi değerleri kazanır. Varlıklarıyla güç bulduğumuz annelerimiz, başımızın tacı ve hayat boyu yol göstericimizdir.
 
Evlatlarını sabır ve sevgiyle büyüten, onları topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek için çaba harcayan annelere olan borcumuz hiçbir şekilde ödenemez. Bu nedenle Yüce Peygamberimiz, “ Cennet annelerin ayakları altındadır ” sözü ile annelerin haklarına riayet etmenin ve onlara değer vermenin önemini vurgulamıştır. Dinimizin annelere saygı gösterilmesine yönelik emri, gelenek ve kültürümüzde de önemli bir yer tutmaktadır. Üzerimizde en çok hakları olan annelerimize haklarını helâl ettirmenin yolu ise, ancak onlara hayırlı evlâtlar olmakla, onlara sevgi ve saygımızı göstermekle ve halkımız, milletimiz ve tüm insanlığın iyiliği için çalışmakla mümkün olabilir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, cennetle müjdelenen annelerimizin “ Anneler Günü'nü “ kutluyor, bu özel günlerinde, onları sevgi ve saygıyla selamlıyorum.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi