Aranacak kelimeleri giriniz:

Büyük Önder Ölümünün 79. Yılında Saygı ve Özlemle Anıldı

Kayıt Tarihi : 10 Kasım 2017 Bu haber 422 defa okundu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk,  ebediyete intikalinin 79. Yılında tüm yuta olduğu gibi Safranbolu’da da sevgi, saygı ve özlemle anıldı.
Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında Saat 08.30 da başlayan tören Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının
Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.Programa Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in yanı sıra 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı J. Albay İsa Çakmak, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzbş. Serkan Özden, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çalışır, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan V. İsmail Ragıp Karaş,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yönetici ve Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Vatandaşlar, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından sirenler Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına 2 dakika sirenler çaldı. Daha sonra Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa geçildi.


Tarih Öğretmeni, Yakup Çakar tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından 10 Kasım nedeni ile okullar arasında düzenlene kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Program Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan koro tarafından seslendirilen şiirler ve türkülerle sona ererken, izleyenler arasına yerleşen lise öğrencilerinin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuması katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi