Aranacak kelimeleri giriniz:

İzciler Safranbolu’ya Döndü

Kayıt Tarihi : 12 Temmuz 2017 Bu haber 516 defa okundu

Safranbolu Belediyesi Olarak Yaz Tatillerinde Çocuklarımıza Değişik Aktivite İmkânı Sunduğumuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İzcilik Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü İşbirliğiyle Ümraniye Kent Ormanında Ücretsiz Olarak Düzenlediğimiz Yaz İzci Kampından Çocuklarımız Döndü.

Safranbolu Belediyesi tarafından yapılan organizasyonda 40’a yakın izci çocuğumuza İzci Liderleri eşlik ederken,  İzci kampında bir hafta boyunca birçok dalda eğitim alan izciler, kendilerini geliştirme imkânı buldular.

Temel ve İleri Seviye İzcilik, Kişisel Gelişim, Hafıza Teknikleri, Resim, Müzik, Tiyatro, Yüzme, Bisiklet, Binicilik, Pentatlon, Badminton, Arama- Kurtarma, Çevre- Orman, İtfaiye- Yangın, Tırmanma Duvarı, Balıkçılık, Kano ve Kürek, İlk Yardım ve Trafik konularında eğitimlerin verildiği ve her yıl Safranbolu Belediyesinin de katılım sağladığı Yaz İzci Kampında verilen eğitimlerle çocuk ve gençlerin sosyalleşmeleri, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmeleri, öğrenme şevki, keşfetme duygusu, doğayı ve çevreyi sevmeleri, doğa şartlarına uyum sağlayarak şartlara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri amaçlanıyor.

Kampa katılan çocuklar İzci Liderleri eşliğinde çok güzel vakit geçirdiklerini ifade ederken, kendileri için faydalı bir hafta geçirdiklerini söylediler. İzcileri Safranbolu belediye personeli ve aileleri karşıladı.  


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi