Aranacak kelimeleri giriniz:

Kuralar Çekildi

Kayıt Tarihi : 09 Mart 2017 Bu haber 868 defa okundu

Safranbolu Kurt tepesinde yapımı tamamlanan ve emekli ve engelliler için satışa sunulan dairelerin kura çekimleri Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, TOKİ Yetkilileri ve başvuru yapan vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

TOKİ Yetkililerinin konutlar hakkında verdikleri bilgilerin ardından bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “ bunun TOKİ ile ilgili son çalışma olmadığını, Cenabı Hak nasip ettiği sürece Safranbolu’da dar gelirli vatandaşlar için konut yapımının devam edeceğini “ söyledi.

Safranbolu Belediyesi olarak ellerinden geldiğince insanlarımızın ev sahibi olmaları için arsa üretmeye devam ettiklerimi kaydeden Başkan Aksoy ; “ Ürettiğimiz bu arsaları TOKİ’ye kullandırarak TOKİ eli ile sizlere daha uygun şartlarda dönmesi için gayret sarf ediyoruz.  Amacımız Safranbolulu hemşerilerimizin başlarını sokacak bir evleri olsun. Bu projemizde engelli kardeşlerimize ve emekli büyüklerimize ekstra bir şans var. Bununla birlikte TOKi Başkanımız ile görüşmelerimizin sonunda o binalara ilave bir proje ile birer oda daha yapılabilmesi konusunda hem fikir olduk. İnşallah bunu ileride tamamlama fırsatı bulacağız. Safranbolulu hemşerilerim tarihi dokuya uygun bir mahalleye daha kavuşacaklar. Burada konut çıkanlara hayırlı uğurlu olsun, çıkmayanlar da üzülmesinler nasip başka bir projede diyelim. Hükümetimiz olduğu müddetçe, TOKİ bu işleri yaptığı müddetçe bizler  destek olmaya ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Aksoy’un konuşmasının arından Noter huzurunda kura çekilişine geçildi. Kurada adı çıkanların sevinçleri ile gözlerden kaçmadı.

Kura sonuçları Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) internetr sitesinde yayınlanacak. 
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi