Aranacak kelimeleri giriniz:

Kutlu Doğum haftası Programı Açıklandı

Kayıt Tarihi : 13 Nisan 2017 Bu haber 562 defa okundu

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında başlatılan ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da desteklenerek Peygamber Efendimizin doğum tarihinin miladi takvime göre 20 Nisan tarihi olduğu kabul edilmesi ile kabul edilen Kutlu Doğum Haftasında Safranbolu’muzda da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Safranbolu ilçe Müftülüğü tarafından düzenlenen İlçe Müftüsü Hasan Güneş’in ev sahipliği yaptığı ve Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İdarecileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcilerinin katıldığı bir toplantı ile İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenecek programlar açıklandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan Güneş, “ Programlarımız 18 Nisan 2017 tarihinde İlçe Müftülüğü Konferans Salonunda Açılış Programı ve Kutlu Doğum Aşı ile başlayacak” dedi.


Her yıl olduğu gibi bu yılda da Kutlu Doğum Haftası programlarının dolu dolu geçeceğini dile getiren Güneş; “ Diyanet İşleri Başkanlığımızın da desteklediği Kan Bağışı Kampanyası yine Müftülüğümüzün bahçesinde olacak. Öğle Namazının akabinde açılış programının ardından Kutlu Doğum Aşını ikram edeceğiz. Aynı gün akşam saat 20.00’da Fetjhi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemizde Diyanet İşleri Başkanlığımız Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar Hocamızın konuşmacı olarak konuşacağı “ Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu “ adlı konferansımız olacak” dedi.

Bu vesile ile daha pek çok programın olacağını kaydeden İlçe Müftüsü Hasan Güneş şöyle konuştu;”  İlçemizde yapımı devam eden Merkez Camimizin yararına 19 Nisan 2017 Çarşamba günü yine müftülüğümüzün bahçesinde her kesime yönelik bir Kermes düzenleyeceğiz. Yine 21 Nisan tarihinde de bir kermesimiz olacak. Bununla birlikte ilçemizdeki okullarda Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile düzenlediğimiz yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini vereceğiz. Bayan kardeşlerimize yönelik Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu konusunu bir konferansla anlatacağız. Konferansta konuşmacı olarak Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Tuğba Aydeniz hanımefendi yer alacak. Bu programda 19 Nisan 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da başlayacak. Yine ilçemizde kalabalık cemaati olan yaklaşık 10 Camii de Kutlu Doğum Aşı ikramları yapılacak. Ben bu inkanı bizlere sunan Safranbolu Belediyemize teşekkür ediyor, Kutlu Doğum Haftası programlarından dolu dolu yararlanmamızı Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum.”
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi