Aranacak kelimeleri giriniz:

Pedallar Demokrasi ve Milli Birlik Günü İçin Döndü

Kayıt Tarihi : 14 Temmuz 2017 Bu haber 573 defa okundu

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde yaklaşık 200 kişi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Safranbolu'dan Karabük'e pedal çevirdi.


Safranbolu Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'ndan toplanan grup, Karabük Kent Meydanı'na kadar bisikletleri ile geldi.

Karabük Vali Yardımcısı Gökay ÖZKAN, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih ÜRKMEZER, Karabük ;l Sağlık Müdürü Ahmet SARI, Halk Sağlığı Müdürü Sezgin TİRYAKİ’nin de katıldığı etkinlikte konuşan  Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, bisiklet turunu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlediklerini söyledi.


Etkinliğe her kesimden insanın katıldığını ifade eden Sarı, "Katılan herkese teşekkür ediyoruz. Türk milleti kanıyla, canıyla, her şeyiyle milli birliğini, demokrasiyi, vatanın bütünlüğünü koruma adına geçtiğimiz yıl büyük bir sınav verdi. Bu sınavdan büyük bir başarıyla geçti. Biz 15 Temmuz 2016'da yaşanan hain girişimi asla unutmamak ve unutturmamak adına bu organizasyonu düzenledik." diye konuştu.

Her zaman tek yumruk olduklarını aktaran Sarı, şöyle konuştu:

"Her zaman sağlıklı yaşam için yürüyoruz bugün ise bu ihaneti unutmamak, unutturmamak ve tüm dünyaya milli birliğimizi, beraberliğimizi haykırmak adına yürüdük. Bizi bölmek isteyen, parçalamak isteyen, Türk milletinin başına çorap örmek isteyenlere tek bir şey söylemek istiyoruz. Biz 7'den 70'e her zaman hazırız, sizinle mücadele etmek için her zaman gücümüzü birlikte sarf etmeye ve tek bir yumruk haline gelmeye her daim hazırız. Kimsenin bir daha böyle bir hain girişime, böyle bir kalkışmaya kalkışamamasını diliyorum."

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih ÜRKMEZER ise, Valiliğimiz ve Safranbolu Kaymakamlığımızın da destekleri ile gerçekleştirilecek olan bir etkinlikteyiz. Hepinizin malumu 15 Temmuz’da halkımızın birlik ve beraberliği ile hain kalkışmayı püskürttük ve 1. Yıl dönümünde de çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu vesile ile İl Sağlık Müdürlüğümüz ve halk Sağlığı Müdürlüğümüzün paydaşlığında Safranbolu Misak-ı Milli Demokrasi Meydanımızdan başlayıp Karabük Kent Meydanına kadar devam edecek olan bir bisiklet turu düzenleniyor. Burada doktorundan hemşiresine, işçi kardeşlerimizden öğretmenlere ve çocuklarımıza kadar toplumun her kesiminden vatandaşlarımız var. Ben katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor, kazasız belasız bir tur diliyorum. Yine bu vesile ile 15 Temmuz gecesi Dedeoğlu Camiinden yapılacak yürüyüş ile başlayacak ve Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında devam edecek olan etkinliklere tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Protokol üyelerinin verdiği start ile bisiklet turu başladı.  


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi