Aranacak kelimeleri giriniz:

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in 10 Kasım Mesajı

Kayıt Tarihi : 09 Kasım 2017 Bu haber 290 defa okundu

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Ulu Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. Yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Ürkmezer mesajında şunları söyledi;

"Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79’uncu yılında minnetle ve şükranla yad ediyoruz.
Hayatını ülkesine adayan Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, kadim medeniyeti üzerinde yükselerek bir yandan miras aldığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmakta bir yandan da güçlü bir ülke olarak hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin coğrafyamızın sesi olmaktadır. O’nun bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak ve o değerleri gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin en asli görevidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan ve bizlere armağan eden, Milletimizin vatan topraklarından atılmak istenildiği bir zamanda, tüm yurt işgal halindeyken Türk Halkının uyanışını sağlayan ve Kurtuluş Savaşı'nı başlatan Merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını  saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. ”


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi