Aranacak kelimeleri giriniz:

Safranbolu Z Kütüphane İle Tanışıyor

Kayıt Tarihi : 02 Kasım 2017 Bu haber 441 defa okundu

Safranbolu Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan “Öğrenciler Z Kütüphane İle Tanışıyor”projesi hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında ilçemizde bulunan tüm okullardaki kütüphanelerin teknoloji, donanım ve kaynak olarak zenginleştirilerek Z Kütüphaneye dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer’ in konuya olan özel hassasiyeti ve kişisel çabaları ile ekim ayında açılış toplantısı yapılan proje, İlçe Milli Eğiti
m Müdürü Muhammet Yılmaz,  gönüllü öğretmenler ve Proje Koordinasyon Birimi görevlilerinin katılımı ile başlatılmıştır.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer proje açılış konuşmasında; ‘Eğitimin en temel noktası okumakla başlar. Safranbolu gibi kültür, tarihin beşiği var sayılan bir kentte birincil önceliğimiz eğitimdir ve okullarımızdaki kütüphaneler de eğitimin temel taşıdır.  Kütüphanelerimizin daha verimli kullanılması, teknolojik gelişmeler doğrultusunda yenilenmesi amacı ile hazırlanmıştır.

Safranbolu’da ilk defa gerçekleştirilecek olan  ‘Zenginleştirilmiş kütüphane kurulum çalışması için  “Öğrenciler Z Kütüphane İle Tanışıyor” projesi hazırlanmış ve okulların Milli Eğitim Bakanlığı sistemi üzerinden başvurarak ödenek talebinde bulunmuşlardır. Bakanlığın yaptığı ilk değerlendirmeler sonrası ilçemizden 4 okulun başvurusu kabul edilmiştir..’dedi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Dr. Fatih Ürkmezer’in Milli Eğitim Bakanlığı ilgili birimlerle yaptığı görüşme ve takibi sonucu 420.000 liralık kaynak ilçemize sağlanmıştır.

Pansiyonlu olarak eğitim-öğretim veren; Şehit Murat Akdemir Proje İmam Hatip Lisesi, Safranbolu Anadolu İmam Hatip Lisesi, İMKB Güzel Sanatlar Lisesi ve Altın Safran İlköğretim Okullarına toplam 420.000 ₺ ödenek çıkartılmıştır.
 
Aralık ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan Z Kütüphaneler Ocak 2018’de hizmete açılacaktır.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi