Aranacak kelimeleri giriniz:

SANAT-I ALA ( SAKEM Yılsonu Etkinlikleri Başladı )

Kayıt Tarihi : 05 Temmuz 2017 Bu haber 558 defa okundu

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) her yıl düzenlediği ve geleneksel hale gelen Yılsonu Etkinlikleri yoğun katılımla başladı.


Safranbolu Kaymakamı / Belediye Başkanı Fatih ÜRKMEZER’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa     Yenice ve Eskipazar Kaymakamları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İdarecileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Partilerin Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş  katıldı.


Prpgram Düzce Belediyesi Mehteran Ekibinin gözterileri ile başladı. Mehteran Takımı izleyenler tarafından uzun süre alkışlanırken, açılış konuşmasını yapan SAKEM Koordinatörü Münevver ESEN, “Bugün sanat-ı ala’nın birçok çeşidini inşallah hem galeri olarak düzenlediğimiz iç mekânımız da hem de workshoplarını hazırladıklarımız dış mekânlarımızı gezeceksiniz, izleyeceksiniz. Ben her birinize burada bizi yalnız bırakmayıp yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. bunun yanı sıra kursiyerlerimize içeride en az 25 alanda workshop imkanını sağladığımız bahçede alanlarımız olacak. Sergiyi gezdikten sonra da vakit ayırıp workshoplarımıza katılmanızı her birinizden rica ediyorum. Çünkü her bir alanda farklı bir sanatın, farklı bir alanın, farklı bir emeğin yansımalarını hem göreceksiniz hem de sizler de deneme imkânı bulacaksınız. Bahçemizin en üst alanın da okçuluk ile ilgili açtığımız sergide, okçuluk gösterileri olacak.Ok atmayı denemek isteyenler de olabilir içiniz de.Oraya da uğramadan buradan ayrılmamanızı hatırlatmak istiyorum.Ben her birinize teşekkür etmek istiyorum geldiğiniz için.İyi geziler iyi seyirler  diliyorum” dedi.
 

SAKEM’in çok önemli bir kurum olduğunu kaydeden Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih ÜRKMEZER ise; “ Gerek Kaymakamlıkta, gerek belediyede mesai yaptığımız değerli mesai arkadaşlarım. Düzce den buraya gelen bizimle birlikte olan mehteran ekibine ve değerli Düzce belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Hem SAKEM bünyesinde hem kaymakamlığımıza bünyesinde  olan eğitim veren eğitim alan hanımefendiler beyefendiler çocuklarımız ve kıymetli basın mensupları hepiniz belediyemize bağlı SAKEM tarafından hazırlanan yılsonu sergisi diyebileceğimiz bu emektar bayanlarımızı 1 yıllık  emeklerini ortaya koydukları sergiye hepiniz hoş geldiniz. Benden önce konuşma yapan arkadaşlar kurslar hakkın bilgi verdi ben sadece şunu söylemek istiyorum ; “ Eğitim sadece örgün eğitimden oluşmuyor yaygın eğitim gerçekten çok önemli. Yaygın eğitim, eğitiminin her bir branşı Milli Eğitim Bakanlığımızın birimleri tarafından yürütülmektedir ve onların izni olmadan hiçbir eğitim kurumunun kursu açılamıyor. Yine belediyemizin SAKEM üyesine açtığı bütün kurslar önce Milli Eğitim ile iş birliği içerisinde yürümekte bu sebepten İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Yine burada İŞKUR desteği ile kurslarımız var. İŞKUR’un maddi anlam da desteklediği kurslar var burada İŞKUR müdür yardımcımıza  da teşekkür etmek istiyorum öncelikte bütün ilde arkadaşlarım saydılar; ıslah evleri var, çocuk evleri var, sevgi evleri var burada emeği geçen bütün kurumlara teşekkür ediyorum.


Yaygın eğitim sadece eğitimlerin gelişmesi, topluma daha faydalı olması, bütçeye katkı sağlaması amacıyla değil, ben bu tür kurslara gerek halk eğitimimizin açtığı, gerek belediyenin açtığı kursların insanların içinde ki cevheri ortaya çıkarttığını düşündüğünü kaydeden ÜRKMEZER; ” Bu nedenle katılım sağlayan bütün kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Yine bu bağlam da geleneksel haline geldiğini öğrendiğim SAKEM yılsonu etkinliklerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kursiyerlerimizi kutluyorum. Yıl sonu etkinlikleri hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Konuşmanın ardından kurdele kesimine geçildi. Daha sonra Kaymakam / Belediye Başkanı ÜRKMEZER ve beraberindeki misafirler SAKEM sergilerini gezdiler. Etkinlik SAKEM Öğretmen ve Öğrencilerinin               Türk Halk Müzüğü konseri ile devam etti.

Vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplayan yıl sonu sergisi 9 Temmuz Pazar gününe kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek. 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi