Aranacak kelimeleri giriniz:

Sevgili Ceylanlar’a Yoğun İlgi

Kayıt Tarihi : 12 Mayıs 2017 Bu haber 557 defa okundu

Safranbolu Belediyesinin katkıları gerçekleşen ve Akademisyen – Yazar Mim Kemal Öke tarafından Engelliler Haftası münasebeti ile verilen ‘Sevgili Ceylanlar’ adlı konferans Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde yoğun katılımla gerçekleşti.


Programın açılış konuşmasını yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, özel insanlara özel programlar yapılması gerektiğini, özel programlara da çok özel misafirlerin getirilmesi gerektiğini söyledi.
Mim Kemal Öke hocanın da bu özel misafirlerden birisi olduğunu kaydeden Başkan Aksoy; “ Safranbolu’muzda mutlaka her geçen gün birbirinden önemli kongreler, konferanslar, etkinlikler gerçekleşiyor. Ancak böylesi özel bir insan tarafından böylesi özel hemşerilerimize verilen konferansları her zaman yakalamak mümkün olmuyor” dedi.


Safranbolu Belediyesi olarak tüm canlılara saygı duyduklarını ve her canlıya özel hizmetleri olduğunu vurgulayan Başkan Aksoy şöyle devam etti; “ Bunlar birkaç örnek verecek olursak, yaşlılarımızdan engellilerimize, sokak hayvanlarından, doğal yaşama kadar pek çok alanda hizmet vermekteyiz.  Yine Kent Konseyimiz bünyesinde çalışmalarına devam eden Gençlik Meclisimiz ve Dezavantajlılar Meclisimiz var. Biz Safranbolu Belediyesi olarak yine bu kapsamda engelli kardeşlerimiz için çalışmaya, onların hayatlarını daha rahat idame ettirebilmeleri için hizmet vermeye devam edeceğiz. Ben bu vesile ile değerli hocamıza yeniden hoş geldiniz diyor, engelli kardeşlerimize engelleri ortadan kalktığı bir dünya diliyorum.”
Başkan Aksoy’un konuşmasının ardından Sevgili Ceylanlar ismini verdiği konferansa geçen Akademisyen –

Yazar Mim Kemal Öke, kendi hayatından kesitler vererek engellilerin de sevgi ve ilgi ile çok şeyler başarabileceğini anlattı.

Engelli olmayı onların seçmediğini ifade den Öke, onlara gösterilecek olan sevgi ve şefkat ile çok büyük başlarılar kazanabilecekleri olayları da katılımcılara aktardı.

Programın sonunda engelli çocukları sahneye alan Öke Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’a engellilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
 
 
 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi