Aranacak kelimeleri giriniz:

Şırnak’lı Çocukları Misafir Ettik

Kayıt Tarihi : 09 Ağustos 2017 Bu haber 437 defa okunduGeçtiğimiz aylarda Şırnağa atanan Karabük Eski Valisi Mehmet Aktaş tarafından planlanan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılan etkinlik kapsamında Şırnak’tan 17 öğrenci ve 2 öğretmen Safranbolu’yu ziyaret etti.

Okullarında başarılı olan kız öğrencileri kapsayan gezi, öğrencilerin öğretmen evinde yaptıkları kahvaltı ile başladı.

Öğrenciler, kahvaltı sonrası Safranbolu Kaymakamı / Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer’i ziyaret ederken, Ürkmezer çocuklar ile teker teker ilgilendi.

Ziyarette öğrencilere Safranbolu’yu anlatan Ürkmezer, etkinliğin çocukların kaynaşması, değişik illeri ve o bölgenin kültürünü, doğal ve tarihi yerleri görmeleri açısından önemli olduğunu kaydederken; Biz Şırnak’tan Safranbolu’ya gelen çocuklarımız ile birlikte olmaktan mutluluk duyduk. Doğu bölgelerindeki çocuklarımız, bölgemizde merak ettikleri yerleri geziyor. Karabük ve Safranbolu’nun haricinde Yenice’yi de ziyaret edecekler. Buradan güzel hatıralarla ayrılacaklarına inanıyorum. Ben böyle güzel bir organizasyona vesile olan Karabük Eski Valimiz Sayın Mehmet Aktaş Beyefendiye de teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler ziyaretin ardından Kristal Teras, Bulak Mencilis Mağarası, Tarihi Çarşı ve Hıdırlık Seyir Tepesi gibi Safranbolu’nun çeşitli mekânlarını ziyaret ettiler.  Öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz’ın yanı sıra Safranbolu Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Kübra Ekemen eşlik etti.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi