19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19/05/2023

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs Tarihi Kent Safranbolu’da büyük bir coşku ile kutlanıyor.

Misak-ı Milli Demokrasi meydanında düzenlenen tören Atatürk anıtına çelenk sunumu saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Safranbolu Gençlik Merkezi Gönüllü Lideri Ulaş Akgül’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan Halk Oyunları Kursu kursiyerlerinin gösterilerine geçildi.

19 Mayıs münasebeti ile düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında 1. Olan şiir ve kompozisyonların okunmasını minikler jimnastik gösterileri izledi.

Korumanın Başkenti Safranbolu’da düzenlenen törenler protokol tarafından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

Törene Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J.Alb. Dr. Yusuf Küçükbaşol, Safranbolu Emniyet Müdürü Sinan Çankal, daire müdür ve amirleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın ardından vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Elif Köse,” Zor şartlar altında kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm dünyanın imrenerek baktığı bir mücadelenin eseridir. Vatan toprağı için kazanılan bu mücadele, sonrasında atılan dev adımlarla sonsuza dek pekişmiştir.

Bizlere düşen görev ise gençlerimize fırsat eşitliği yaratmak, gelecek kaygısı yaşamadıkları, özgür ve özgüven içinde yetişecekleri bir ortamı onlara sunmaktır. Bizler bu bağlamda Safranbolu Belediyesi olarak gençlerimize bu ortamı sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

İçerisinde bulunduğumuz zor günlerde dahi; Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk günündeki heyecan, 10. yılındaki gibi coşku bu gün de, yarın da sönmeyecek olan bir alevdir, her yıl katlanan bir gurur hikâyesidir.

Bu vesile ile Atamızın izinde hiç durmadan yürüyeceğimizi yineliyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve ülkemizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

BENZER HABERLER