23. Altın Safranda Finalistler Belli Oldu

23. Altın Safranda Finalistler Belli Oldu

10/05/2022

Safranbolu Belediyesi tarafından bu yıl 23.’südüzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında çeşitli kategorilerde yapılan yarışmalarda finale kalan isimler belli oldu.

Belediye Başkanı Elif Köse, “Öncelikle değerli jürimizi ve vakitlerini ayırarak festivalimiz için film çeken tüm belgesel severleri tebrik ediyorum. 

Bu yıl 23.’sünü düzenleyeceğimiz ve her anı dolu dolugeçecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalimiz için hazırlıklarımız devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da her kesimden insanımızın katılabileceği güzel bir festival hazırlıyoruz. Bir kez daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda finale kalan isimler şöyle sıralandı:

ULUSLARARASI UZUN METRAJ BELGESEL FİLM YARIŞMASI
(INTERNATIONAL DOCUMENTARY FEATURE FILM COMPETITION) 

BELGESEL FİLM (DOCUMENTARY FILM)                                                   YÖNETMEN (DIRECTOR)
80.000 SCHNITZEL                                                                                        HANNAH SCHWEIER
ACI, TATLI (BITTER, SWEAT)                                                                        DİDEM ŞAHİN
BEKLEYİŞ   (EXPECTING A GRAIN OF SAND)                                            ASLI AKDAĞ
BİRKAÇ SIRADAN GÜN (A FEW ORDINARY DAYS)                                    PINAR OKAN
DEAR AUDREY                                                                                              JEREMIAH HAYES
MAMODY, THE LAST BAOBAB DIGGER                                                      CYRILLE CORNU
YENİ BİR DÜNYA DOĞUYOR (E NEW EARTH IS RISING)                          SERHAT YÜKSEKBAĞ

KÜLTÜREL MİRAS VE KORUMACILIK TEMALI ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI
(CULTURAL HERITAGE AND CONSERVATION THEMED NATIONAL DOCUMENTARY FILM COMPETITION)

BELGESEL FİLM (DOCUMENTARY FILM)                                                           YÖNETMEN (DIRECTOR)
A MUSICAL TALE OF MIGRATION                                                                        F. NESLİHAN SEMERCİ
BLACK&WHITE: STOR&COLOR ISTANBUL’S ICONIC GALATA BRIDGE           PINAR KILIÇ, GÖKAY GÖKULU
GÖBEKLİTEPE SAKİNLERİ                                                                                   SEDAT BENEK
GÖLGENİN SEYRİ                                                                                                 MÜJGAN YILDIRIM
HEYAMOLA                                                                                                            YILMAZ KIVANÇ
I GAZED AT THE CITY THROUGH FILMS                                                            SEVCAN AYTAÇ SÖNMEZ
KARDAN MÜREKKEP                                                                                           NURTAÇ ERİMER

ULUSLARARASI KISA METRAJ BELGESEL FİLM YARIŞMASI
(INTERNATIONAL DOCUMENTARY SHORT FILM COMPETITION)

BELGESEL FİLM (DOCUMENTARY FILM)                                                          YÖNETMEN (DIRECTOR)
BUTTERFLY MAN (KELEBEK ADAM)                                                                   ENİS MANAS
HAYMATLOS  (VATANSIZ)                                                                                    MUSTAFA AYDIN
MAPPING SURVIVAL                                                                                            NACHO CORBELLA
RESISTANCE SAHARA                                                                                        SIDAL ERGÜDER
THE YOUNG WRESTLER (GENÇ GÜREŞÇİ)                                                     OZAN SERTDEMİR
UMAH                                                                                                                    ŞUAYB HATTAB
WATER, WIND, DUST & BREAD                                                                           AHDI ZAMANPOOR KIASAR

BENZER HABERLER