“Acil Yardım Hattı” İşbirliği Protokolü İmzalandı

“Acil Yardım Hattı” İşbirliği Protokolü İmzalandı

06/09/2021

Safranbolu Belediyesi İle Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu arasında, "Acil Yardım Hattı" İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Belediye makam odasında düzenlenen imza törenine Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü katıldı.

Protokol, Belediye çalışanları ve ilçede yaşayan vatandaşların, yaşadıkları veya karşılaştıkları şiddet ve istismar vakalarında Acil Yardım Hattı (AYH) çağrı merkezine ulaşmaları halinde; ihtiyaçları doğrultusunda mevcut hukuki ve psikolojik danışmanlık ve sosyal destek mekanizmalarına ulaşabilmelerini kolaylaştıracak.

Özellikle Türkiye'de son yıllarda artış gösteren kadına şiddet vakalarına karşı ortak çalışma yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Elif Köse, “ Safranbolu Belediyesi olarak çeşitli sosyal destek projeleri üretmeye devam ediyoruz. Bu protokol işin başka bir boyuta taşınmasını sağlayacak. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'nun başarılı bir şekilde yürüttüğü tüm çalışmalar gibi acil yardım hattının bundan sonra bir elinin Safranbolu’da olacağını biliyoruz. Ben özellikle değerli Başkanımıza teşriflerinden ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyor, protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ise, “Kadına karşı şiddetin önlenmesinde en etkin rolün devlet politikası olduğuna inanıyorum. Devlet politikasının yasal mevzuatının uygulanmasında da yerelin önemine değiniyoruz. Safranbolu Belediye Başkanımıza protokolü kabul ettikleri için teşekkür ederim. Her bir adımın bir çözüm olduğuna inanıyorum. Biz yola çıkarken dedik ki, mücadele kazandırır. Türkiye'nin yarısı olarak, biz kazanacağız diyoruz.” diye konuştu.

BENZER HABERLER