Aktif Yaş Alma Merkezi Hayatlarının Her Anında

Aktif Yaş Alma Merkezi Hayatlarının Her Anında

02/10/2023

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısı ile Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Safranbolu Belediyesi Aktif Yaş Alma merkezini ziyaret ederek vatandaşlarla birlikte spor yaptı, sohbet etti ve pasta kesti.

21 Mart 2023 tarihinde tüm yaşlılarımızın daha mutlu, huzurlu olması, hem fiziksel hem de zihinsel olarak aktiviteler yapması, bir araya gelerek hoş vakitler geçirebilmesi adına uzman personelleri bünyesinde barındırarak açılan aktif yaş alma merkezi faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Şu ana kadar yaklaşık 100 üyeyi bünyesinde barındıran aktif yaş alma merkezinde vatandaşlara fiziksel ve zihinsel egzersiz, zihinsel aktiviteler, nefes egzersizleri, hobi kursları (seramik, ebru, el işi, ahşap boyama, ger, dönüşüm, örgü), psikolojik destek, gerontolojik danışmanlık, anımsama grup terapisi, akıllı telefon kursu, satranç kursu, zekâ oyunları kursu veriliyor. Atif alma merkezi, her biri alanında uzman 1 gerontolog, 1 sosyal hizmet uzmanı, 1 sosyolog ve 1 psiklolog ile hafta içi her gün sabah 08:00 ile 18:00 arasında sağlıklı ve aktif yaşlanmak isteyen bireyleri bekliyor.

1 Ekim Dünya yaşlılar günü sebebi ile aktif yaş alma merkezini ziyaret eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse gerontolog ve merkez sorumlusu Birtan Kıcırdar eşliğinde yaşlılarla birlikte egzersiz yaptı ve seramik boyadı. Başkan Köse’yi gören vatandaşlar kendisi ile bol bol sohbet etmek istedi ve böyle bir merkezi kendilerine kazandırdığı için teşekkür etti. Programda Dünya yaşlılar gününe özel pasta da kesildi. Aktif yaş alma merkezinden duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, yaptıkları egzersizler sayesinde ağrılarının geçtiğini, yalnızlıktan ve kendi kendine düşüncelere kapılmaktan kurtulduklarını, hayat enerjilerinin yükseldiğini ve çok güzel arkadaşlıklar edinerek hep birlikte onlarca faaliyet yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Köse: ‘’Kıymetlilerimiz için daha kapsamlı bir binanın inşaatına başlayacağız’’

Sadece yaşlılar gününde değil fırsat bulduğu her anda aktif yaş alma merkezini ve üyelerini ziyaret eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘’Onların ruh ve beden sağlığı bizler için çok önemli. Bizim kıymetlilerimiz onlar. Belli bir yaştan sonra yaşamlarındaki aynı kaliteyi devam ettirebilmelerine katkı sağlamak istiyoruz. Onlar için yakında daha kapsamlı ve içeriği geniş olan bir binanın inşaatına başlayacağız. Onların burada verdiğimiz hizmetlerden mutlu olarak bizlere geri dönüş yapmalarından keyif alıyoruz. Tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyorum’’

BENZER HABERLER