Başkan Elif Köse, Büyükelçi Christian Berger’i Ağırladı

Başkan Elif Köse, Büyükelçi Christian Berger’i Ağırladı

21/08/2020

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Avrupa Birliği Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’i ve eşi MarilenaGeorgiadou Berger’i ağırladı.

Görevinin son döneminde, daha önce görme fırsatı bulamadığı bölgeleri ve şehirleri görmek isteyen Büyükelçi ve eşi, AB Delegasyonu Sektör Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Balcı eşliğinde Batı Karadeniz’de ziyaretlerde bulundu.

2016 yılında Türkiye AB Birliği Delegasyonu Başkanlığına getirilen ve görev süresini doldurarak 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Türkiye’den ayrılacak olan Büyükelçi Berger’in eşi MarilenaGeorgiadou Berger, 1924 yılındaki mübadelede Trabzon’dan göçen Rum bir ailenin kızı. Bu nedenle dört yıllık görevi boyunca Türkiye’ye bağlılığını sıklıkla dile getiren, “Bize her yer Trabzon” yorumuyla hatırlanan Büyükelçi Berger, AB Uyum Süreci konusunda pozitif yaklaşımını görevi boyunca sürdürmesi ile de dikkat çekmişti.

Başkan Köse, Safranbolu’nun Tarihi alanlarında, mahallelerde ve kent merkezinde gerçekleşen bir tur eşliğinde ağırladığı Büyükelçiye, projelerinden ve Safranbolu’dan bahsetti ve bugüne kadar verdiği hizmet için teşekkür ederken yeni görevinde başarılar diledi.

Köse, “AB ilişkileri konusunda Sayın Berger’in olumlu tavrı ve ülkemize olan sevgisi delegasyonun başkanı olarak görev aldığı süre boyunca hepimizde mutluluk ve güven yarattı. Kendisine ve kıymetli eşine ilgisi, nazik ziyareti ve mütevazi duruşu için çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER