Başkan Elif Köse’nin 19 Mayıs Mesajı

Başkan Elif Köse’nin 19 Mayıs Mesajı

19/05/2021

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs 1919’un, kurtuluş mücadelesinin başlangıcı ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne giden sürecin ilk adımı olduğunu ifade eden Başkan Köse mesajına şöyle devam etti,

 Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle pekiştirilmiş ve Türk gençliğine armağan edilmiştir. ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek Türk gencine ne kadar güvendiğini üstüne basa basa belirten ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 102 yıl önce kurtuluş mücadelesinin meşalesini yakmış ve bu ateş nesilden nesile günümüze kadar gelmiştir. Bizlere düşen en büyük görev, gençlerimize fırsat eşitliği sağlamak; onların gelecek kaygısı yaşamadıkları, özgür bireyler olarak özgüven içinde yetiştikleri bir düzen inşa etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor; onların bırakmış oldukları mirasa sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu bir kez daha vurgulayarak, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

BENZER HABERLER