Başkan Köse 5 Yılın Bilançosunu Safranbolu Halkına Açıklayacak

Başkan Köse 5 Yılın Bilançosunu Safranbolu Halkına Açıklayacak

15/02/2024

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse göreve geldiği andan itibaren geçen 5 yıllık süre içerisinde Safranbolu’ya kazandırılan projeleri gelir gider tablosu ile halkın gözü önüne serecek.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Safranbolu halkının seçtiği isim olan Mimar Elif Köse Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu andan itibaren hayata geçirdiği tüm projeleri içeren bilgilendirme toplantısı yapacak. Meclis toplantılarından, ihalelere kadar tüm gelişmelerin halka açık olmasını sağlayan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse düzenleyeceği bilgilendirme toplantısını da Safranbolu halkının katılımı ile yapacak. Yapılan inşaatlar, yol çalışmaları, tadilatlar, sosyal yardım projeleri ve daha birçok konu için harcanan tüm bütçe halkın ve basın mensuplarının gözü önüne serilecek. Gelir ve giderleri ile borç ya da alacak tablosunun da sergileneceği toplantıda şeffaf belediyecilik örneklerinin gösterilmesi bekleniyor. 17 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Safranbolu Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan toplantıya tüm Safranbolu halkı ve basın mensupları davet edildi.

Bilgilendirme toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Safranbolu Belediye Elif Köse şunları söyledi; “ 31 Mart 2019’da halkımızın teveccühü ile Safranbolu’nun ilk kadın Belediye Başkanı olarak seçildim. İlk gün ne söylediysem bugün de aynı şeffaflığı göstermenin derdindeyim. Bu Belediye bir Dünya Miras Kenti üzerinde kurulu. Her şeyden önemlisi halkımızın aklında asla soru işareti kalmamalı. Bu yüzden biz tüm meclis toplantılarımızı ve ihalelerimizi canlı yayınladık. İnsana dokunan, halk için yaptığımız çalışmalarımızda nereye ne kadar harcamışsak kuruşu kuruşuna halkıma hesap vermeyi kendime bir borç biliyorum. Çünkü her ne kadar biz hizmetler yapsak da bu para onların parası ve bilgi sahibi olmaya en başta onların hakkı var. Kentimizde imza attığımız projelerin yer alacağı toplantımıza kıymetli Safranbolu halkımızı ve değerli basın mensuplarımızı davet ediyorum.”

BENZER HABERLER