Başkan Köse Afet Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Başkan Köse Afet Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

20/08/2021

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, sel felaketine uğrayan Kastamonu’nun ilçelerinde incelemelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin; Merkez, Bozkurt, Abana, Çatalzeytin İlçe Başkanları, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır ile birlikte Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin ilçelerini gezerek, vatandaşla sohbet eden Başkan Köse; yaşanan felaketin boyutunun yakından incelendiğinde daha net anlaşıldığını ifade etti.

Gördüğü manzara karşısında hissettiklerinin tarifsiz olduğunu belirten Başkan Köse, şöyle devam etti: 

"Yıllar boyunca elde ettikleri birikimlerini, başlarını sokabilecekleri bir ev alabilmek için harcayan ve felaket anında emeklerinin avuçlarından nasıl kaydığını anlatan vatandaşlarımızla karşılaştım. Duyduklarım üzüntümü bir kat daha artırdı. Diliyorum ki böylesi felaketleri bir daha yaşamayız. Yaralarımızı hep birlikte saracağız.”

Başkan Köse, meydana gelebilecek felaketlerin en az zararla atlatılabilmesi için imarlaşmada doğa koşullarına uygun adımlar izlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kastamonululara Safranbolu halkının selam ve geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini söyleyen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, "Safranbolu olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret gösteriyoruz. Yaraların kısa sürede kapanmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarını eskisi gibi idame ettirebilmelerini diliyor, tekrar geçmiş olsun diyorum.” diye konuştu.

BENZER HABERLER