Başkan Köse “Elimizden Geleni Yaptık, Gönülleri Rahat Olsun”

Başkan Köse “Elimizden Geleni Yaptık, Gönülleri Rahat Olsun”

25/08/2021

Geçtiğimiz günlerde Safranbolu çöp toplama alanında çıkan yangın, Safranbolu Belediyesi İtfaiyesi ile Fen ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinin koordineli çalışması sonucunda kontrol altına alındı. 

Yangın ihbarı alınır alınmaz tüm ekiplerin derhal müdahaleye başladığını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Böylesi bir olayın yaşanmasını elbette bizler de istemezdik. Ancak çöp toplama alanı olarak belirlenen yerin, ne kadar tehlikeli olduğunu ve bu kente yakışmadığını defalarca dile getirdim. Göreve geldiğimiz günden bu yana el attığımız en önemli konulardan biri de bu oldu.” ifadelerine yer vererek, sorunu nasıl çözdüklerini şu sözlerle aktardı:

“İlçemizin çöpleri, 13.03.2021 tarihinden itibaren Karabük Kale Köy’de yer alan Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’ne gönderilmektedir. Yani Safranbolu’nun çöpleri, belirttiğim günden beri yangının çıktığı alana bırakılmamaktadır. 

Geçmişten gelen çöp birikintilerinin oluşturduğu dağda, zaman zaman yangın çıkmaktadır. İlçemizin bu sorunu çözülmesine rağmen, geçmişten kalan çöpler nedeniyle maalesef bu tarz olaylar yaşanmaktadır.

Vatandaşımızın, konu ile ilgili üzerimize düşeni yaptığımızı; süren yangının ise ağaçlık alana sıçramadan kontrol altına alındığını ve alanda soğutma çalışmalarının devam ettiğini bilmesini isterim. Gönülleri rahat olsun.”

BENZER HABERLER