Başkan Köse: “Hiçbir Fedakârlıktan Kaçınmayacağız”

Başkan Köse: “Hiçbir Fedakârlıktan Kaçınmayacağız”

29/09/2021

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük’e yapılması düşünülen fen lisesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Köse açıklamasında, Safranbolu olarak fen lisesine talip olduklarını şu sözlerle duyurdu:

"Son günlerde Karabük’te gündeme gelen, Hayırsever İş İnsanı Recep Özçelik tarafından yapılması düşünülen 2. fen lisesinin mevzuat engeline takılmasıyla yöneldiğimiz mesele hakkında neler yapabileceğimizi değerlendirdik.

Mevzuata göre; Karabük’te fen lisesi mevcut olduğu için ikincisinin yapılması mümkün görünmemektedir. Ancak 2. fen lisesinin ilçelerden birine yapılabilmesi söz konusu olabilir. Bunun örnekleri de en yakınımızda, Kastamonu ili Tosya ve Taşköprü ilçelerinde mevcuttur.

Emsaline bakıldığında, Bakanlığın özel izni ile Karabük’ün ilçelerinden birine ildeki 2. fen lisesi inşa edilebilmektedir. Safranbolu ilçesi olarak ilimize yapılacak 2. fen lisesine talip olduğumuzu belirtmek isterim. 

İlimiz Milletvekillerinin, Milli Eğitim Bakanlığımızdan gereken özel izni almaları durumunda Hayırsever İş İnsanı Sayın Recep Özçelik’i memnun edebilecek bir arsayı, Safranbou Kaymakamlığımızla iş birliği yaparak üretebileceğimizi ve Safranbolu Belediyesi olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızı kamuoyuna duyurmak isteriz.

İlimiz için böyle hayırlı bir işe niyetlendiğinden ötürü, Hayırsever İş İnsanı Recep Özçelik'e ayrıca teşekkür ederim."

BENZER HABERLER