Başkan Köse İftarda Turizmcilerle İftarda Bira Araya Geldi

Başkan Köse İftarda Turizmcilerle İftarda Bira Araya Geldi

17/04/2023

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, dün akşam Safranbolu Belediyesi Sosyal Tesislerinde verdiği iftarda ilçede turizm sektöründe hizmet veren işletme sahipleri ile bir araya geldi.

Belediye başkanı Elif Köse’nin yanı sıra İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Ergüder Urgancıoğlu ile 100’e yakın işletmecinin katıldığı ve sohbet havasında geçen iftarın ardından Başkan Köse turizme yönelik çalışmalardan ve projelerden söz etti.

Katılım sağlayan herkese teşekkür eden Başkan Köse konuşmasında, Safranbolu Belediyesi olarak ilçe turizmini çok daha ileri seviyelere çıkarmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini ifade ederken, “ Han Arkası, Tarihi Çarşılarımız Gün Yüzüne Çıkıyor projelerinin Safranbolu’nun çehresini değiştireceğini bu mekanları cazibe merkezi haline getireceğini” söyledi.

Hizmette Kaliteyi Arttırmalıyız

Başkan Köse şöyle devam etti, “ İDO TV’lerde her gün ilçemizi tanıtan videolar dönüyor. Türkiye Seyahat Acenteleri ile birlikte gerçekleştirilen toplantılar, Amasra’dan Safranbolu’ya gelecek olan turistler, katılım sağladığımız önemli fuarlar, yine turizme kazandırdığımız ve aslına uygun restoresyon yaptığımız Asma Altı projemiz, dijital dur rehberleri, Safran Hasadı, Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali ve daha pek çok çalışma. Biz Safranbolu’nun, Safranbolulu vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet vermesini, daha çok kazanmasını istiyoruz. Bunun içinde hizmette kaliteyi arttırmalıyız. Bununla ilgili de hepimizin malumu olan, geçtiğimiz günlerde sertifikalarını verdiğimiz Mor bayrak Projemizi Başlattık” dedi.

Kısa süre önce basımı tamamlanan Dünya Mirası adlı dergiden de söz eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Dergimiz kısa sürede çok sayıda fuarda ilgi odağı oldu. Yanında da yurt dışında ki önemli fuarlara İngilizce basımını göndereceğiz” diye konuştu.

BENZER HABERLER