Başkan Köse Müzekent Motosiklet Kulübü İle Uyarı Tabelaları Astı

Başkan Köse Müzekent Motosiklet Kulübü İle Uyarı Tabelaları Astı

08/06/2024

Safranbolu Belediyesi ve Müzekent Motosiklet Kulübü kask kullanımına dikkat çekmek ve motosiklet eğitiminin önemini vurgulamak adına Kıranköy kavşağında farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve Müzekent Motosiklet Kulübü Derneği Başkanı Celil Özdemir ve dernek üyeleri trafik ışıkılarına “Aklınız da kaskınız da başınızda olsun” tabelalarını direklere çaktılar.

Motosiklet koruyucu ekipmanları, motosiklet kullanırken potansiyel kazalarda vücudu korumak ve yaralanmaları en aza indirmek için tasarlanan ekipmanlardır. Hayati riskleri azaltan ve kullanıcıları kazalara karşı koruyan motosiklet koruyucu ekipmanlarının başında kask gelse de mont, dizlik, dirseklik, ayakkabı, sırt korumaları ve eldiven şeklinde sıralanabilir. Motosiklet koruma kıyafetleri, motosiklet üzerinde oluşabilecek çarpma, düşme, savrulma ya da kayma gibi risklere karşı sürücüyü maksimum düzeyde korumaya yönelik tasarlanır. Genel olarak bakıldığında motosiklet koruma ekipmanları arasında en sık kullanılan motosiklet kıyafeti olan mont ve kasklar, en çok hasar alınabilecek baş ve gövde kısmını korur.

Tam da bu noktada kask kullanımını yaygınlaştırma ve farkındalık oluşturmak için Müzekent Motosiklet Kulübü dernek üyeleri Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile trafik ışığı direklerine uyarı tabelalarını çaktılar. 

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Müzekent Motosiklet Kulübü'ne duyarlılıkları ve yaptığı başarılı çalışmalardan ötürü teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı; "Çoğu zaman motosiklet kullanıcılarını kasksız görüyorum. Motosiklet koruyucu ekipmanlarının mutlaka kullanılması gerekiyor. Aklınızda kaskınızda başınızda olsun diyor oluşturulan farkındalık için teşekkür ediyorum"

Bu farkındalığın 81 ilde de yapılması gerektiğini vurgulayan Müzekent Motosiklet Kulübü Başkanı Celil Özdemir ise Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse'ye desteklerinden ötürü teşekkür ederek şunları söyledi; "Kıranköy'de yer alan trafik ışıklarımıza gençlerimizin ve motosiklet kullanıcılarımızın bilinçli olması için uyarı tabelalarımızı astık. Motosiklet kullanıcılarımızda destek verirse kendilerine minnettar olacağız"

Motosiklet Kaskı kullanımını artırmak için tabelalar asılsa da kaskların güvenlik özelliklerine de dikkat çekildi. Tam kapalı, yarım kask ve çeneliksiz kask şeklinde farklı modellere ayrılan kasklar, Avrupa güvenlik standardı olarak bilinen ECE-2205‘e göre tasarlanmaldır.

Müzekent Motosiklet Kulübü kask kullanımına dikkat çekmek ve Motosiklet eğitiminin önemini vurgulamak adına sürekli yaptıgı etkinliklerine ilave olarak Safranbolu Belediyesi ile yapılan Geleneksel 8. Müzekent Doğa ve Motosiklet Festivali’nin 23-24-25 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleştirileceğini belirterek herkesi davet ettiler.

BENZER HABERLER