Başkan Köse Oy Birliği İle İç Anadolu Belediyeler Birliği Katip Üyesi Seçildi

Başkan Köse Oy Birliği İle İç Anadolu Belediyeler Birliği Katip Üyesi Seçildi

06/06/2024

Tarihi ve kültürel mirasıyla öne çıkan Safranbolu'nun Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, Ankara'da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Meclis toplantılarına katılım sağladı. Türkiye Belediyeler Birliği meclis toplantısında 765 delegenin oy kullandığı seçimde 515 delegenin oyunu alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı'na seçilirken Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Divan Üyeliği yaptığı toplantıda oy birliği ile  İç Anadolu Belediyeler Birliği Katip Üyesi olarak seçildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Türkiye Belediyelerin Birliği ve İç Anadolu Belediyeler Birliği seçimli meclis toplantıları için Safranbolu Belediye Meclis Üyesi Feyza Gökçınar ile birlikte Ankara'ya gitti. Türkiye genelinde 765 delegenin oy kullandığı Türkiye Belediyeler Birliği toplantısında 515 delegenin oyunu alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Başkan olarak seçildi. Başkan Köse Başkent Ankara'daki bir diğer programında ise İç Anadolu Belediyeler Birliği toplantısına katılım sağladı. Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Divan Üyeliğini yaptığı toplantıda belirlenen yeni yönetimde oy birliği ile İç Anadolu Belediyeler Birliği Kâtip Üyesi olarak seçildi. İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı ise Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar seçildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse her iki toplantı sonunda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçilen Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı tebrik ederek başarılar diledi.

Öte yandan Ankara'daki toplantılarda Başkan Köse, Safranbolu'nun kültürel mirasının korunması, kentsel dönüşüm, çevre koruma ve sürdürülebilir kalkınma gibi konulardaki çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ayrıca, diğer belediyelerle deneyim paylaşımında bulunulan toplantılarda, benzer sorunlarla karşılaşan yerel yönetimlere destek olma ve işbirliği imkânlarını değerlendirme konuları ele alındı.

Toplantılar aynı zamanda, Türkiye genelindeki belediyeler arasında iletişimi güçlendirme, ortak projeler geliştirme ve kaynakların etkin kullanımı için stratejik planların oluşturulmasına da zemin sağladı.

BENZER HABERLER