Başkan Köse Sera’da Kursiyerlerle Buluştu

Başkan Köse Sera’da Kursiyerlerle Buluştu

20/10/2022

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Park ve bahçeler Müdürlüğüne bağlı Uygulama ve Üretim Biriminde geçtiğimiz hafta başlayan 2022 Sonbahar Sezonu Eğitim Programına katılan vatandaşlarla bir araya geldi.

Uygulama ve Üretim Birimi Sorumlusu Pınar Alazoğlu Uslu tarafından verilen eğitimlerde fide dikimi ve sonrasındaki aşamalar kursiyerlere detayları ile anlatılıyor.

Kursiyerlerle birlikte tohumları topakla buluşturan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yaptığı açıklamada, “ Göreve geldiklerinden bu yana her zaman üreten bir belediye anlayışı ile çalıştıklarını söyledi.”

Yaptığımı Çalışmaları Halkımızla Paylaşmaktan Çok Mutluyuz

Yaptıkları çalışmaları vatandaşlarla paylaşmak ve edinilen tecrübe ve bilgilerden onlarında yararlanmaları için bir kurs açtıklarını ifade eden Başkan Köse, “ Kursumuzda doğru bildikleri yanlışları görebilmeler, daha verimli ürün elde edebilmeleri, daha profesyonel bir anlayışla yapabilmeleri, emek verdikleri topraktan çok daha iyi ürün alabilmeleri için Ziraat Mühendisimiz tarafından kurs veriliyor. Vatandaşlarımızın da çok memnun kaldığı güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Onlarla konuştuğumuzda bu güne kadar doğru bildiğimiz pek çok yanlış varmış ve burada bunların doğrusunu öğreniyoruz diyorlar ve bu bizi mutlu ediyor” dedi.

Geçtiğimiz yaz döneminde seralardan çok fazla ürün alındığını da hatırlatan Başkan Elif Köse, “ Buradan elde edilen ürünler öncelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek olarak ulaşıyor. Bununla birlikte Sosyal Tesisimizde de kullanılıyor” diye konuştu.

Başkan Köse şöyle devam etti, “ Vatandaşların yanı sıra çocukları da üretimin önemini öğrenmeleri için Çocuk Meclisimizle birlikte maniye domatesi ekmiştik, bunun hasadını da yine onlarla birlikte yaptık. Gelecek nesilleri de bu konuda geliştirmek ve farkındalık yaratmak gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kursa katılan vatandaşların da ortak görüşü ise şöyle, “ Doğru bildiklerimizin yanlış olduğunu burada gördük. Kurs sayesinde çok daha verimli ürünü nasıl alırız bunu da öğrenmiş oluyoruz. Böyle önemli bir kursun açılmasından dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Burada sadece ekip biçmeyi değil günlük hayatın stresini atma imkânı da buluyoruz” oldu.

BENZER HABERLER