Başkan Köse’nin 29 Ekim Mesajı

Başkan Köse’nin 29 Ekim Mesajı

28/10/2021 28/10/2022

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 98. yıldönümünü yaşayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Büyük önder Atatürk’ün  “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare şekli, Cumhuriyet idaresidir” diyerek 98 yıl önce ilan ettiği Cumhuriyetin o günden bu yana hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam ettiğini ifade eden Başkan Köse mesajında şu görüşlere yer verdi.

“Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan, eşitliği ve özgürlüğü oluşturan, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesidir; Bizim için Cumhuriyet, tesadüfen seçilmiş ve doğmuş bir yönetim şekli değildir. Cumhuriyet bizim için özgürlüktür, hürriyettir, demokrasidir, yaşam şeklidir. Cumhuriyet; Atatürk’tür; O’nun ilke ve devrimleridir. 

Cumhuriyet’i ve Cumhuriyet’in bize kazandırdığı hak ve özgürlükleri canımız pahasına korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, Türk Halkı’nın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

BENZER HABERLER