Başkan Köse’nin LGS Mesajı

Başkan Köse’nin LGS Mesajı

19/06/2020

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, hafta sonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Başkan Köse mesajında;

“20 Haziran Cumartesi günü, Liselere Giriş Sınavı’na girecek olan çocuklarımız edindikleri bilgileri süzerek hayatta bir başka dönemece girecek ve yalnızca yeni bir eğitim ortamına değil ilk gençliğin heyecanlı, üretken, kaygılı yıllarına da giriş yapacaklar.

Velilerimizden çocuklarının hayal ve beklentilerine anlayışla yaklaşarak, onları kıyaslamadan ve kırıcı eleştirilere maruz bırakmadan desteklemelerini rica ediyorum. Bu süreçte çocuklarımıza bilgisi, deneyimi ve sevgisiyle yol gösteren tüm öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

Sınavlar, hayattaki yolumuzu şekillendiren okullarımızı belirlemesi nedeniyle önemli basamaklardır. Bu nedenle en büyük temennim elbette her çocuğumuzun yeteneklerine ve arzu ettiği yaşama yönlenebileceği bir liseye girme hakkı elde edebilmesi,ancak hayat yalnızca bir seçenekten ve tek bir sınavdan ibaret olmayacak. Zamanla isteklerimiz, hayallerimiz ve yürüdüğümüz yollar değişebilir, velhasıl değişiklikler ve zorluklar karşısından esnek olmayı öğrenmek çocuklarımıza yaşamda eşsiz bir güç kaynağı olacaktır. Kovid-19 nedeniyle hayatımızın birkaç ayda umulmadık değişimlerle yüzleşmesi, esnekliğin önemini bize kanıtlıyor. Böyle bir süreçte sınava girecek olmanın endişesine rağmen odaklanarak, ellerinden gelen çabayı gösterecekleri konusunda çocuklarımıza güveniyor, tüm öğrencilerimize sakin ve başarılı bir sınav diliyorum.”

BENZER HABERLER