Belediye ve Hayırseverler Yuvaları Isıtmaya Devam Ediyor

Belediye ve Hayırseverler Yuvaları Isıtmaya Devam Ediyor

21/01/2022

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından başlatılan "Kış Gelmeden Sen Gel" kampanyası, Belediye ve hayırseverler tarafından yapılan odun ve kömür yardımları ile devam ediyor. "Sosyal Belediyecilik" ana mottosuyla çalışan Belediye yönetimi; Safranbolu'nun son yılların en yoğun kar yağışını aldığı şu günlerde, yakacak yardımına öncelik veriyor. Yardımlar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı DERMAN ekibi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; bu süreçte 10 aileye yarımşar ton kömür bağışı yaptıklarını, hayırseverin de ihtiyaç sahiplerine Hayır Çarşısı aracılığıyla destek olabileceğini söyledi. Başkan Köse şöyle devam etti: 

"Uzun süre önce başlattığımız 'Kış Gelmeden Sen Gel' projemiz sayesinde, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü kurduk. Tabi ki Belediye olarak biz de vatandaşımıza destek oluyoruz. Son yaptığımız yardım kendi imkânlarımızlaydı ancak hayırseverlerimiz de Hayır Çarşısı'na bağışa devam edebilirler. Buraya yapacakları bağışlar, DERMAN ekibimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. 

Biz diyoruz ki: soğuk kış aylarında hayırsever vatandaşlarımız ile birlikte, ihtiyaç sahibi yuvaları ısıtalım. Bu vesile ile destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” 

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak yardımı yapmak isteyenler, 0 370 725 52 77'yi arayarak Hayır Çarşısına ya da 153'ü ücretsiz olarak arayarak Halk Masasına başvuru yapabilecekler.

BENZER HABERLER