Belediyeden Vatandaşa Sıcak Yemek Desteği

Belediyeden Vatandaşa Sıcak Yemek Desteği

04/12/2020

Safranbolu Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında, Covid-19 test sonucu pozitif çıkın evinde yemek yapamayacak durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için günlük 2 öğün sıcak yemek desteğine başladı. Belediyeyi arayarak HES kodunu bildiren, test sonucu pozitif olan vatandaşlar bu uygulamadan 10 gün boyunca yararlanabilecek.

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi ‘’SAKEM’’ Aşevindegıda kontrolörü denetiminde hazırlanan yemekler Koronavirüs tedbirleri dikkate alınarak hazırlanıyor. SAKEM’de düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek hizmeti verilen Aşevinde tencereler virüse yakalanmış hastalar için kaynatılıyor.

 Hayatın her alanında vatandaşın yanında yer almak için belediyenin tüm imkânlarını seferber ettiklerini kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, salgınla mücadelede biz vatandaşlarımızla kenetleneceğiz ifadelerine yer verdi. Başkan Köse ‘’ Hastalıkta, sağlıkta vatandaşımızın yanında olduğumuzu hissettirmek için gayret gösteriyoruz. Belediyemizin tüm imkânlarını vatandaş yararına geliştirdiğimiz projelere aktarmayı görev biliyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgından işbirliği ile kurtulacağımıza inanıyorum. Bu duygularla,virüse yakalanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum ve vatandaşlarımızdan alınan tedbir kararlarına uyulmasını rica ediyorum’’ dedi.

BENZER HABERLER