Bölgemizin En Modern Hayvan Barınağı

Bölgemizin En Modern Hayvan Barınağı

23/05/2021

Can dostlarımıza en iyi şekilde bakılan Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi deneyimli personeli ile çalışmalarına devam ediyor.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Elif Köse; “ Deneyimli personelimiz ile bölgenin en modern barınağında can dostlarımıza en iyi şekilde bakıyoruz. Yakın zamana kadar 443 sahiplendirilme gerçekleşirken, belediyemiz sınırları içerisinde hafta sonu besleme uygulamamıza da devam ediyoruz. 877 hasta hayvanın ameliyatını gerçekleştiren arkadaşlarımız tedavi süreçleri tamamlanan sokak hayvanlarının takibine de yapıyorlar. Bununla birlikte aşılama, küpeleme iç dış parazit gibi tedavileri ile mikroçip uygulamasından sonra 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu gereği alındıkları ortama geri bırakılıyorlar” dedi.

Merkezden yapılan açıklamada ise, Karabük Doğa Koruma ve Millî Parklar Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışarak yaralı olarak gelen yaban hayvanlarının tedavi ve ameliyat işlemlerinin de bakımevimizde yapıldığı bildirildi.

BENZER HABERLER