Bu Şehir Hepimizin

Bu Şehir Hepimizin

14/06/2021

Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kent genelinde rutin olarak devam eden temizlik çalışmaları sırasında zaman zaman üzücü görüntüler ortaya çıkıyor.

Kentin genelinde bulunan çöp konteynerleri ya da kovaları dururken çöplerin bunların dışına atılmasına vatandaşlardan da büyük tepki gelmekte.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu’nu geçmişten, atalarımızdan miras kaldığını, bu kente herkesin saygı duyması ve ona göre hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Özellikle pandemi sürecinde kullanılan maskelerin ve çöp kovaları dururken yol kenarlarına, kaldırımlara çöp atılmasının anlamsız olduğunu ifade eden Başkan Köse; “ Dünyanın en nadide yerlerinden birisi olan bu şehir hepimizin. Ortaya çıkan üzücü görüntüler yalnızca bizleri değil ilçemizi ziyaret edecek olan yerli ve yabancı misafirlerimizi de etkileyecektir. Bu nedenle Safranbolu’yu gerçekten seven vatandaşlarımızın böyle bir şey yapmayacağından enim olduğumu belirterek, daha duyarlı olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum” dedi.

BENZER HABERLER