Büyük Taarruz 'un 100.Yılı Kutlu Olsun

Büyük Taarruz 'un 100.Yılı Kutlu Olsun

29/08/2022

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle mesaj yayınladı. Başkan Köse, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülke topraklarının düşman işgaline uğramasına kayıtsız kalamayan Mustafa Kemal, tam bağımsızlık için silah arkadaşları ile 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Milli Mücadale'yi başlattı. Halkının desteğini alarak işgale yıllarca direndi.

Bu direniş, binlerce senelik tarihe sahip olan Türk'ün direnişiydi. Türkler, Malazgirt ile yurt edindikleri Anadolu'da kendi bayraklarından başka bir bayrağın dalgalanmasını kabul edemezlerdi. Hacı Bektaş Velilerin, Karacaahmetlerin Türk devletinin manevi mimari olduğu bu memlekette, emperyalizme geçit yoktu.

Sırma saçlı, deniz gözlü; o cevval, o zeki komutanın yönettiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi, kurtuluşun habercisi oldu. Büyük Taarruz'da kazanılan Türk zaferi ile Kurtuluş Savaşı sona erdi. İşte bugün, o büyük zaferin 100. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve canla başla, açlık ve susuzlukta, parasızlıkla, çoluğunu çocuğunu yitirerek savaşan, direnen, düşmana teslim olmayan yüce Türk halkını minnet ve özlemle anıyorum.

Bizim mücadelemiz de vatanımıza en güzel hizmeti verebilmek ve çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirebilmek için. Onlar bu toprakların ne şartlarda vatan olduğunu hatırlasınlar diye, her milli bayramımızı kutluyoruz. Büyük zaferin 100. yılında da Safranbolulu hemşehrilerimizle alanda olacağız."

BENZER HABERLER