Dermatologlar Safranbolu’da Buluştu

Dermatologlar Safranbolu’da Buluştu

03/09/2021

Genel dermatoloji, immünoloji ve onkolojik dermatoloji alanındaki bilgi ve deneyimlerin; yeniliklerin ve son gelişmelerin aktarılması ve paylaşılmasının hedeflendiği DOD Dermatoloji Gündemi ‘nin 7.si Safranbolu’da başladı.

Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi'nde açılışı yapılan gündeme; Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Elif Köse, İş Adamı Şefik Dizdar ve çok sayıda doktor ile akademisyen katıldı. 

Safranbolu tanıtım filmi ile başlayan kongre; Kongre Eş Başkanları Prof. Dr. İlknur Kıvanç Altunay ile Uzm. Dr. Sinan Doğan, Dernek Başkanı Prof. Dr. Melih Akyol, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz ve Belediye Başkanı Elif Köse’nin konuşmalarıyla devam etti.

Böylesi büyük kongrelerin genelde büyük kentlerde yapıldığını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Safranbolu’yu tercih etmeniz bizim için büyük bir şans. Safranbolu 3 bin yıllık geçmişi olan ve 1994 yılından bu yana UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan; hanları, hamamları, çeşmeleri, köprüleri ve çok kıymetli konakları ile özel bir kültür ve turizm kenti.” dedi.

Safranbolu’nun tanıtımı için çok önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Köse, “Bununla birlikte, Safranbolu’da tıpkı şimdi olduğu gibi böylesi büyük kongrelerin yapılması da ayrıca tanıtıma katkı sağlayacaktır. Bu da gösteriyor ki ilçemiz artık bu tür organizasyonları kaldırabilecek kapasitededir. İyi ki geldiniz. Toplantının burada yapılmasında katkısı olan Prof Dr. Melih Akyol hocamıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Kongrenin hepiniz adına verimli geçmesini diliyor, bir kez daha Korumanın Başkenti Safranbolu’muza hoş geldiniz diyorum.” diye konuştu.

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz ise, “Öncelikle kongre için Safranbolu’muzu seçmenizden dolayı mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Bu kongre ile kültür turizmine kongre turizmini de eklemiş olacağız. Diliyorum ki Safranbolu’da yapmış olduğunuz çalışma, diğer toplantılara da örnek olur ve bir yol açmış olursunuz. İlçemiz bir Osmanlı kenti. Buradan memnun ayrılacağınızdan eminim. Ben bu vesile ile kongrenizin hayırlı olmasını diliyor, kongrede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

DOD Dermatoloji Gündemi ‘nin 7. Açılış töreni, konuşmaların ardından muhteşem bir halk oyunları gösterisi yapılmasıyla sona erdi.

5 Eylül'de sona erecek olan kongreye 450’nin üzerinde doktor ve çok sayıda akademisyen katılırken, beraber geldikleri yakınları ile bu sayının 700’ü aştığı tahmin ediliyor.

BENZER HABERLER