Elif Köse Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor

Elif Köse Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor

18/08/2022

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, kadınlara yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Safranbolu Belediyesi, kadın istihdamına destek kapsamında Kadın El Emeği Festivali organize etmek için hazırlıklara başladı. 

Yapılan duyuruda, 10 - 11 - 12 Eylül günlerinde ilki yapılacak festivalde ücretsiz stant açmak isteyenlerin www.safranbolu.bel.tr adresinden indirecekleri ön başvuru formunu doldurarak, son başvuru günü olan 1 Eylül'e kadar Halk Masalarına ve Leyla Dizdar Kültür Merkezi'ne teslim etmeleri istendi. 

Festival ile daha çok kadını üretime teşvik etmeyi amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı Elif Köse, "Biz kendi ürünlerimizi kendi üretim alanlarımızda üretiyoruz. Yeni nesle üretimin önemini aşılamak için çocuklara zaman zaman seramızda üretim etkinlikleri yaptırıyoruz. Kadın Üretici Pazarı'nı hizmete alarak da üretici kadınlara ücretsiz tezgâh imkânı sağladık. Şimdi ise, ilkini gerçekleştireceğimiz festivalimiz ile üretimi teşvikte bir adım daha öteye gidiyoruz." ifadelerine yer verdi. 

Başkan Köse, 3 gün sürecek festivalde sadece Safranbolu'da yaşayan kadınların değil, Karabük genelinden kadın üreticilerin stant açabileceğini söyledi.

Başvuru Formunu İndirmek İçin Linke Tıklayınız

BENZER HABERLER