Engelliler Haftası’nda Yapılan Yürüyüşle Farkındalık Oluşturuldu

Engelliler Haftası’nda Yapılan Yürüyüşle Farkındalık Oluşturuldu

11/05/2024

Safranbolu Belediyesi Engelsiz Kafe personellerinin organizasyonunda, Engelliler Haftası ve Farkındalık Yürüyüşü ile uçurtma şenliği düzenledi. 

Renkli etkinlik, coşkulu kalabalığın ellerindeki Türk bayrakları ile yürüyüşü ve bando eşliğinde, Sunal Tülbentçi Öğretmenevi önünde başladı, Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'nda sona erdi. Engellilerin topluma tam entegrasyonunu ve haklarının vurgulanmasını amaçlayan etkinlik, şehrin dikkatini ve desteğini kazandı. Yürüyüş boyunca katılımcılar, engelli bireylerin güçlü yanlarını ve potansiyellerini ön plana çıkaran pankartlar taşıdı. 

Yürüyüş sonunda düşüncelerini dile getiren Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse engelli bireylerin toplum içindeki yerinin önemine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı; “Daha önce engelliler için hiçbir çalışma yapılmayan Safranbolu’da biz göreve geldiğimiz andan beri sosyal projeler ve  engelsiz kafe gibi imkanları engelli bireylerimiz ve ailelerinin hizmetine sunduk. Mehmet Akif Ersoy parkında bir engelsiz kafeyi daha vatandaşlarımızın hizmetine açmayı planlarken aynı zamanda bu alan engelli bireylerimizin rahatlıkla eğlenebileceği bir park olarak hizmet de verecek. Engelli bireylerimizin toplumdaki yerini her zaman koruyarak Safranbolu Belediyesi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Yürüyüş programının ardından katılımcılara ikramlarda bulunuldu ve etkinlik Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde düzenlenen uçurtma şenliği ile devam etti. Engelli bireylerin ve ailelerinin katılımıyla renklenen etkinlikte vatandaşlar uçurtmalarını gökyüzü ile buluşturmanın ve rengarenk uçurtmaları uçurmanın mutluluğunu yaşadı.

BENZER HABERLER