Eski ÖSYM Başkanı Fethi Toker Son Yolculuğuna Uğurlandı

Eski ÖSYM Başkanı Fethi Toker Son Yolculuğuna Uğurlandı

20/01/2021

Safranbolu'nun önemli kişilerinden eski ÖSYM Başkanı Prof Dr.Fethi Toker yaşadığı şehir Ankara'da 19 Ocak'ta (89) yaşında hayatını kaybetti. 20 Ocak Çarşamba günü Safranbolu aile mezarlığına defnedilen merhum Prof Dr.Fethi Toker'in cenaze törenine, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Belediye Başkan yardımcısı Halil Bakkal, Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar ve vatandaşlar katıldı.
Safranbolulu Prof. Dr. Fethi Toker, 1988-1993 ve 1996-2002 yılları arasında iki defa ÖSYM Başkanlığı yaparak sayısız başarılara imza attı. Safranbolu'nun yetiştirdiği değerli isimler arasında yer alan ve Safranbolu'nun ilk fakültesi olan '' Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesine'' adı verilen merhum Toker bugün son yolculuğuna uğurlandı.
Prof. Dr. Fethi Toker’in vefatından derin bir üzüntü duyduğunu ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, şu sözlere yer verdi ''Safranbolumuzun değerli isimlerinden Prof. Dr. Fethi Toker’i bugün son yolculuğuna uğurladık. Değerli büyüğümüzün ÖSYM’deki başarılı hizmetleri tüm gençlerimize örnek olmalı. Memleketi Safranbolu'da başarıları ve dürüst kişiliği ile gurur duyduğumuz kıymetli hocamızı, Safranbolu Belediyesi olarak gelecek nesillere unutturmamak için elimizden geleni yapacağız. Kendisine Allah'tan rahmet, değerli ailesine ve Safranbolumuza başsağlığı diliyorum''dedi.

BENZER HABERLER