Esnafa Destek Paketi Pazartesi Başlıyor

Esnafa Destek Paketi Pazartesi Başlıyor

11/06/2021

07.06.2021 Pazartesi günü yapılan Safranbolu Belediyesi 2021 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı 2. Birleşiminde daha önce Belediye Başkanı Elif Köse’nin sunduğu önerge ile pandemi nedeni ile zor günler geçiren esnaflara destek olmak amacı ile verilen önergenin tüm üyelerin oyu ile kabulünün ardından oluşturulan komisyon çalışmalarını tamamladı.

14 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren Safranbolu Belediyesi web sayfasında yer alacak olan başvuru formu ile kayıtları yapılan esnaflarımıza belirlenen kriterlere göre destek sağlanacak.

1000 TL’ye kadar verilecek desteğin esnaflarımıza bir nebze olsun can suyu olacağına inandıklarını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “ İlçemizde hizmet veren esnaflarımıza Pazartesi gününden itibaren belediyemizin web sayfasından dolduracakları form sonucunda belirlenen destek sağlanacak. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Corona Virüs nedeni ile pek çok esnafımız iş yerlerini ya açamadı ya da belirli aralıklarla açtı. Her biri zor durumda biliyoruz. Belediye olarak elimizden gelen desteği vermeye gayret ediyoruz etmeye de devam edeceğiz.

Bir kez daha Siftahı Bizden Bereketi Allah’tan” sloganı ile çıktığımız yolda destek veren tüm Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Hangi meslek gruplarının bu destekten faydalanabileceği 07.06.2021 Pazartesi günü yapılan Safranbolu Belediyesi 2021 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı Plan ve Bütçe Komisyon raporunda ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Rapor için tıklayınız.

BENZER HABERLER