Fotoğraf Yarışması’nın Jürisi Safranbolu’da

Fotoğraf Yarışması’nın Jürisi Safranbolu’da

09/09/2020

21. Uluslararası Belgesel Film Festivali kapsamında gerçekleşecek Ulusal Fotoğraf Yarışması Jürisinin yurtdışı ve şehir dışından ulaşacak üyeleri Safranbolu’ya geldi.

Safranbolu Belediyesi’nin organize ettiği yarışmanın seçici kurulunda Jüri Başkanı Fotoğrafçı, Denizci ve Yazar Hakan Öge ile Fotoğraf Sanatçısı Hüseyin Karataş, Fotoğraf Sanatçısı Yusuf Sevinçli, Fotoğraf Sanatçısı Cemil Belder ve Fotoğraf Sanatı Yazarı Serdar Darendeliler yer alıyor.

Osmanlı sivil mimarisini tüm zarafetiyle günümüze taşıyan UNESCO Dünya Miras Kenti Safranbolu’da “Tüm Dünyanın ortak sorumluluğunda olan somut miras alanlarına dikkat çekmek, aynı zamanda yok olmaya yüz tutan soyut kültürel mirasa sahip çıkmak” amacıyla düzenlenen 21. Altın Safran Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın konusu “Kültürel Miras ve Korumacılık”.

20 yıldır aralıksız olarak devam eden fotoğraf yarışması amatör ve profesyonel birçok sanatçı tarafından ilgiyle karşılandı. 25 – 28 Eylül tarihleri arasında 1110 eserin değerlendirileceği fotoğraf yarışmasında birinci olan eserin sahibi 5000 TL, ikinci 3000 TL, üçüncü ise 2000 TL para ödülünün yanında Altın Safran Ödül Heykelciği ile mükâfatlandırılacak.

 

BENZER HABERLER