Gündüz Çocuk Bakımevinde Çalışmalar Hızlandı

Gündüz Çocuk Bakımevinde Çalışmalar Hızlandı

27/07/2022

100 Öğrenci kapasiteli, 7 sınıf, 2 uyku odası, 2 oyun odası, 1 yemekhane ve 1 etkinlik odası ile 1.447 metrekare alanda hizmet verecek olan Gündüz Çocuk Bakımevi inşaatında çalışmalara hız verildi.

Geçtiğimiz günlerde inşaat alanına giderek çalışmaları yerinde inceleyen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Kentin böylesi güzel bir hizmete acilen ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve kreşin bir an evvel bitirilmesine çok önem veriyoruz” dedi. 

Yetkililerden bilgi alan Başkan Köse, “İnşaatın tamamlanmasının ardından Safranbolu modern bir Çocuk Bakımevine kavuşacak. Kreşte her biri alanında uzman olan personel görev alacak. Bu vesile ile anneler günlük işlerini rahatça görebilecekleri gibi gözleri arkada kalmadan çocuklarını bırakabilecekler” diye konuştu.

Göreve geldikleri günden bu yana verdikleri sözleri gün be gün yerine getirme gayreti içinde olduklarını belirten Başkan Elif Köse konuşmasını şöyle tamamladı, “ Safranbolu ve Safranbolulu vatandaşlarımıza hizmet etmekten, kentimizi daha da yaşanılır bir kent yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

BENZER HABERLER