Hayır Çarşısı İhtiyaç Sahibinin Yanında

Hayır Çarşısı İhtiyaç Sahibinin Yanında

01/06/2021

Daha önce küçük bir bölümde hizmet veren ve Belediyenin kendi imkanları ile genişlettiği Hayır Çarşısı ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
Vatandaş odaklı sosyal belediyecilik anlayışı ile yürütülen çalışmaların olumlu sonuçlar vermesinin kendilerini ziyadesi ile mutlu ettiğini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “ Binamızın fiziki konumunun düzeltilmesinin ardından çok daha modern,  daha fazla ihtiyaç malzemesinin toplanabilmesine ve vatandaşa ulaşabilmesine imkan sağlanmış oldu” dedi.
Başkan Köse şöyle devam etti; “ Bu yıl içerisinde 1200 hanenin giyim ihtiyacını karşıladık. Her ay düzenli olarak 222 ailemize nakdi yardım yapıyoruz. Kış Gelmeden Sen Gel projesi ile 23 ton kömür dağıtımı yaptık. 9500 kişilik ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştırdık. 620 adet kumanya dağıtımının yanı sıra, 35 hanemizin mobilya vb ev eşyası ihtiyacını karşıladık. Bununla birlikte 15 adet palyatif durumda bulunan vatandaşlarımıza hasta yatağı verirken, 11 vatandaşımızın da tekerlekli sandalye ihtiyacını karşıladık. Safranbolu Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

BENZER HABERLER