Kaya Erdem Caddesinde Çalışmalar Sürüyor

Kaya Erdem Caddesinde Çalışmalar Sürüyor

07/11/2022

Safranbolu Belediyesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesinin teknik desteği ile başlanılan ön cephe yenileme çalışmaları hızla ilerliyor.

Tamamlandığında Caddede çok daha modern ve güzel bir görünüme kavuşacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan ve Safranbolu’nun çehresini çok daha güzel bir hale getirmek için çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Elif Köse, “ Çalışmaya buradan başlamamızın öncelikli nedeni ilçemizde en çok ziyaret alan bölge Tarihi Çarşıya giden yolun buradan geçmesi. Bir diğer nedeni ise kirli görüntüyü ortadan kaldırmak” dedi.

Şehri Güzelleştirmek, Adına Yakışır Hale Getirmek İçin Çalışıyoruz

Buradaki dükkânların alüminyum doğramalarının yenileneceğini, tabelaların zemin aydınlatmalı olacağını, kolonlarının taş kaplanacağını ve bu çalışmanın tamamlanmasının ardından dükkan ve dairelerde sıva mineral boya işlemlerinin yapılacağını hatırlatan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ Kaya Erdem Caddesindeki ön cephe yenilemenin ardından Sadri Artunç Caddesinde de çalışmalar başlayacak. Biz sadece tarihi çarşıya bakan kısmı değil tüm Safranbolu’yu güzelleştirmek için çalışıyoruz. Burada özellikle esnafımızın desteği bizim için çok önemli idi. Bu vesile ile değerli esnaflarımıza, halkımıza ve İstanbul Büyük Şehir Belediyemize bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

BENZER HABERLER