Kaymakamlar Gezi Evi Törenle Açıldı

Kaymakamlar Gezi Evi Törenle Açıldı

11/06/2021

Korumanın Başkenti Safranbolu’nun önemli simgelerinden birisi olan Kaymakamlar Gezi Evi yapılan törenle açıldı.

Programa, Karabük Valisi Fuat Gürel, Bölge Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yanı sıra diğer protokol üyeleri katıldı. 

Düzenlenen törende konuşan Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu’da değişik müzelere ihtiyacın olduğunu söyleyerek, kentte gelecek haftadan itibaren yeniden yerli ve yabancı turistlerin gelmeye başlayacağını söyledi. 

 Safranbolu’nun dünyanın ve Türkiye’nin gözbebeği bir merkezi olduğunu ifade eden Vali Gürel, “ Yılda 1 milyondan fazla insanın ziyaret ettiği bir bölge. Fakat 1.5 senedir mücadele ettiğimiz bir salgınla karşı karşıyayız. Bundan dolayı da özellikle Safranbolu’nun tarihi güzelliklerini gösteremez olduk. İnsanlar hafta sonu cıvıl cıvıl, neredeyse üst üste olan misafirlerimiz gelmez oldu. 1 Haziran sonrası normalleşme sürecinden dolayı geçen haftadan itibaren sokakların dolduğunu misafirlerin gelmeye başladığını memnuniyetle gözlemledik. İnşallah bundan sonraki süreçte aşılamanın hızlanmasıyla beraber salgının belli bir aşamaya geldiğini düşünüyoruz. Artık turziminde normale dönmesini arzuluyoruz. Kahve, Çikolata, gibi değişik müzelere ihtiyacımız var. Safranbolu Müze kent diyoruz ama bu yetmiyor. Bizim müze sayımızı değişik konularda arttırmamız lazım. Gelen misafirlere bunları göstermemiz lazım ve gelen misafirleri burada daha fazla tutabiliriz.” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından kurdele kesimine geçilerek Gezi Evi konuklara tanıtıldı.

BENZER HABERLER