Kurumlardan ve Vatandaşlardan Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Destek

Kurumlardan ve Vatandaşlardan Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Destek

15/12/2020

Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanları için veterinerlik, barınma, bakım ve besleme hizmetleri vermeye devam ediyor. Hayvan sever vatandaşlarve kurumlar da merkezemama bağışı yaparak sahipsiz hayvanların beslenmelerine destek oluyor.Bu Kapsamda, AvivaSA Emeklilik ve Hayat' A.Ş Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü personeli Kıvılcım ekibimerkeze 15 kiloluk 6 poşet mama bağışı yaparak örnek bir davranış sergiledi.

Bölgenin en geniş kapsamlı barınağı olan merkezde acil müdahale ekipleri tarafından yaralı ve güçten düşmüş hayvanlar getirilerek, Veteriner hekim tarafından uygun yöntemlerle muayene edilerek tedavileri yapılıyor.Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde ise kentin çeşitli noktalarına kilolarca mama bırakarak sahipsiz hayvanları doyuran ekiplerevatandaşlardan da mama desteği geliyor.

Sahipsiz sokak hayvanları için doğal ortamlarında barınmalarını sağlayacak kedi ve köpek evleri yapıldığını belirten Belediye Başkanı Elif Köse, ‘’  Sahipsiz sokak hayvanlarımızın barınma ve beslenme gibi ihtiyaçlarını elimizden geldiği kadar gideriyoruz. Bu konuda bize destek olan kurum, kuruluş ve vatandaşlarımızaayrıca bu haftaki bağışçımız AvivaSA Emeklilik ve Hayat Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü personeline duyarlılıklarından ötürü çok teşekkür ederim. Sahipsiz sokak hayvanlarına sizlerin de desteği ile birlikte sahip çıkacağız’’ dedi.

BENZER HABERLER