Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Ruhu İçin Simit İkramı Yapıldı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Ruhu İçin Simit İkramı Yapıldı

12/03/2021

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin isteği üzerine,  İstiklal Marşımızın 100. yıl dönümü münasebeti ile İstiklal Marşımızın yazarı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ruhu için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, Merkez Camisinde cuma namazı çıkışı cemaate simit ikramında bulundu.

Ömrünü vatana ve millete hizmete adamış, destan şairi Mehmet Akif Ersoy’un, bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri alması ve şahlanması için;  Kurtuluş Savaşı'ndan sonra 12 Mart 1921 yılında bağımsızlığımızı ifade etmek ve savaşlarda yorulan milletimize moral olması amacı ile yazdığı İstiklal Marşımızı,  Türk milletine armağan etmiştir.  Geçmişin unutulmaması ve her zaman bağımsızlık ruhu ile var olmaya devam edilmesi açısından bu önemli günde Milli Şairimiz yad edildi.

Her ulusun bağımsızlığının sembolü olan bir marşı vardır ve bizim marşımızda bize göre marşların en güzelidir ifadelerine yer veren Başkan Köse; ‘’ İstiklal Marşı’nda tarihimizde altın bir madalya gibi duran Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz izleri ve aziz şehitlerimizin kutsal ruhları bulunmaktadır. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, bütün Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum “ dedi.

BENZER HABERLER