Namaz Çıkışı Simit İkramları Devam Ediyor

Namaz Çıkışı Simit İkramları Devam Ediyor

04/12/2020

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, her hafta cuma günleri farklı bir Camide simit ikramı ve maske dağıtımı yapıyor. Bu hafta Esentepe Bilal-i Habeşi Camisinde cuma namazı çıkışı vatandaşlara ikramda bulunan ekipler vatandaşlardan gelen talepleri de dinledi.

Safranbolu Belediyesinin vatandaşlarla yakın temas halinde olmak için geliştirdiği etkinlikler arasında yer alan simit ikramları halk tarafından takdir ediliyor. Kültür Müdürlüğü tarafından yapılan ikramlar esnasında vatandaşlar belediye ile ilgili taleplerini de ekiplere aktarıyor. Bazı haftalar yakınını kaybeden kişiler tarafından ücreti karşılanan simitler, vefat edenin hayrı için vatandaşlara ikram ediliyor.

Daha ulaşılabilir bir belediye anlayışı ile ekiplerin sahada olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Elif Köse, tüm birimlerle vatandaşın arasındayız ifadelerine yer verdi. Başkan Köse ‘’ Saha çalışmalarını ve etkinliklerini önemsiyoruz, malum salgın döneminde etkinliklerimizi kısıtlı tutmak mecburiyetindeyiz. Umarım en kısa sürede bu salgını atlatıp, daha fazla etkinlikler gerçekleştirebileceğimiz günlere kavuşuruz’’ dedi.

BENZER HABERLER