Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakım Evi Görkemli Bir Törenle Açıldı

Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakım Evi Görkemli Bir Törenle Açıldı

28/04/2023

Safranbolu Belediyesi ve bağışçı Osman Yeşilyurt tarafından annesinin anısına yaptırılan Kreş’in açılışı yoğun katılımla yapıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin ev sahipliğinde gerçekleşen törene Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J.Alb. Dr. Yusuf Küçükbaşol, Safranbolu İlçe emniyet Müdürü Sinan Çankal, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları Cevdet Akay ve Abdullah Çakır, İş İnsanı Şefik Dizdar, İş İnsanı Kamil Güleç, bağışçı Osman Yeşilyurt, İl Genel meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri ile çok sayıda vatandaş ve basın mensubu katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Osman Yeşilyurt, “Bu güzel esere rahmetle andığım annem Nazmiye Yeşilyurt adının yaşatılmasında bizlere öncü olan Belediye Başkanımız Sayın Elif Köse hanımefendiye teşekkür ediyorum. Başkan Hanım bu projeden söz ettiğinde büyük mutluluk duymuştum. Hemen evet dedim. Sonunda Safranbolu’ ya yakışır bir eser kazandırmış olduk. Bununla birlikte yakım bir tarihte yine değerli başkanımızla birlikte Yaşlı Bakım Evi’nin temelini de atacağız. Kreşimiz Safranbolu’muza hayırlı olsun” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ise, Safranbolu Belediyesi olarak tüm vatandaşların yanında olduklarını ifade etti.

Çocuklar, Gençler, Kadınlar ve Yaşlılar Bizim İçin Çok Değerli

Çocuklar, gençler, kadınlar ve yaşlılar için yaptıkları projeler yaptıklarını aktaran Köse, Onlardan bir tanesi Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakımevi. Öncelikle bu projenin hayata geçirilmesinde destek olan kardeş şehrimiz Çankaya Belediyesinin teknik personeline, Safranbolu Belediyesi İmar Müdürlüğündeki teknik arkadaşlarımıza, müteahhit firmamıza ve Yeşilyurt ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Köse, “Bağışçılarımız bizler için çok önemli ve kıymetli. Onlarla beraber Safranbolu’da yaşayan halkımıza yaraşır hizmetler yapmak daha da mümkün hale geliyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmaları kurdele kesimi ve kreş ziyareti takip etti. Başkan Köse ve Yeşilyurt çocukları sınıflarında ziyaret ederek çocuklarla uzun süre vakit geçirdiler.

Açılış aile fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

BENZER HABERLER