Özel Çocukların Askerlik Mutluluğu

Özel Çocukların Askerlik Mutluluğu

17/05/2023

Safranbolu Belediyesi ve Safranbolu Engelsiz Yaşam Dermeği tarafından düzenlenen gecede özel çocuklara Asker Kınası yakıldı.

Emek Mahallesinde hizmete giren Engelsiz Kafe bahçesinde yapılan etkinliğe çok sayıda vatandaş ve basın mensupları da katılırken özel çocukların mutluluğu görmeye değerdi.

Birbirinden güzel askerlik şarkıları ile başlayan program, Safranbolu Kına ekibinin yöreye özel oyunları ile devam etti. Daha sonra 7 askere kına yakıldı.

Görme engelli Rümeysa Karpuz’un muhteşem konseri sonrası programa katılanlar ve özel çocuklar gönüllerince eğlendiler.

Yoğun iş temposundan dolayı programa katılamayan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Arkadaşlarımız, Engelsiz Yaşam Derneği ile birlikte çok güzel ve özel bir etkinlik düzenlemişler. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Engelsiz Kafe’nin Açılış Nedeni Çocukların Sosyalleşmeleri İdi

Engelsiz kafe’nin açış nedeninin tam da bu olduğunu hatırlatan Başkan Köse, “ Burayı açmamızdaki en büyük neden özel çocuklarımızın hayata daha sıkı bağlanmaları, sosyalleşmeleri, kendilerini kanıtlamaları idi. Gösterdikleri performanslar, yaptıkları etkinliklerle bunu kanıtladılar. Onlar için çalışmaya, yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Her zaman söylediğim gibi, sizleri çok seviyoruz çocuklar” diye konuştu.

BENZER HABERLER